نیازمندی و هزینه ها

هزینه‌های آشکار و نهان

توضیحات این صفحه بصورت ویدئو

مقدمه

طراحی وب سایت به تنهایی کافی نیست و مستلزم دارا بودن پیش نیازها، مدیریت سایت و سئو میباشد. بدین منظور ضروری است تا نیازمندی های وب سایت را قبل از سفارش طراحی بشناسید. بطور کلی دو مرحله قبل و بعد از راه اندازی سایت باید مورد توجه قرار گیرد.

در واقع برای داشتن وب سایت، طراحی سایت فقط یکی از نیازمندی های ورود به تجارت الکترونیک است.

منظور از سئو چیست؟ سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و بصورت خلاصه و عامیانه میشه گفت ورود سایت به موتورهای جستجو

برای داشتن وب سایت بعنوان پیش نیاز اولیه لازم است هاست و دامنه را تهیه نمایید. امکان ثبت دامنه، ارائه هاست با کیفیت اروپا و هاست دانلود ایران، توسط صداقت وب فراهم است. پس از راه اندازی وب سایت قراردادهای جداگانه‌ای برای پشتیبانی فنی و سئوی خارجی سایت ممکن است مورد نیاز باشد. سایر موارد همچون مجوزها، درگاه بانکی، کامپیوتر یا لپتاپ، پرسنل ثابت جهت مدیریت سایت و جزئیات کاملی از مبحث سئو را در ادامه توضیح داده ام.

لازم به ذکر است، هر چند مبحث سئو بسیار حائز اهمیت بوده و صاحبان سایت لازم است سرمایه گذاری کاملی برای سئو انجام دهند، اما تمام موارد سئو با گستردگی و جنبه های مختلف برای همه سایتها مناسب نیست. بسته به موضوع فعالیت و نوع مخاطبینی که دارید ممکن است به برخی از آیتم های سئو نیاز نداشته باشید.

جمع بندی هزینه ها

  1. ثبت دامنه و اجاره هاست 
  2. طراحی سایت
  3. مجوزهای مورد نیاز (هزینه دریافت مجوزها و درگاه بانکی برعهده کارفرما است)
  4. درج محتوا ، پرسنل ثابت و تامین کامپیوتر یا لپتاپ
  5. پشتیبانی فنی سایت
  6. سئوی سایت

نیازمندی ها قبل و زمان طراحی سایت

ضروری

دامنه یا دامین

آدرس وب سایت

دامنه یا دامین، آدرس اینترنتی یک وب سایت به صورت منحصربفرد است که برای دسترسی به وب سایت مورد استفاده قرار میگیرد. مانند:
sedaghatweb.com

خدمات ثبت دامنه توسط صداقت وب قابل انجام است

ضروری

هاست یا میزبانی وب

فضای نگهداری سایت

هاست یا میزبانی وب به معنای اجاره فضایی در سرورهای اختصاصی یا اشتراکی برای نگهداری سایت و فایل‌های مربوط به آن است.

جهت مشاهده پلن های هاست با کیفیت به صفحه هاست ووکامرس اروپا مراجعه نمایید.

ضروری برای فروش آنلاین

مجوزها و درگاه بانکی

مجوزهای لازم بر اساس نوع فعالیت

در خلال طراحی سایت و راه اندازی در بستر اینترنت، در صورتیکه فعالیت شما نیاز به مجوزهای خاصی داشته باشد، لازم به اخذ آنها و درج در سایت است. همچنین بمنظور دریافت درگاه بانکی لازم است اینماد نیز دریافت گردد که در برخی موارد دریافت نماد ساماندهی نیز لازم میشود. در نهایت با داشتن مجوزهای لازم میتوان برای دریافت درگاه بانکی اقدام نمود.

نیازمندی ها پس از راه اندازی سایت

ضروری

درج محتوا

محصولات ، نمونه کار

درج محتوا شامل محصولات، نمونه کار یا پروژه و سایر اطلاعاتی است که بصورت مستمر در سایت نیاز به درج یا ویرایش دارند. آماده سازی فتوشاپی تصاویر نیز جزو مبحث درج محتوا است.

ضروری

مدیریت سایت

پرسنل ثابت ، کامپیوتر یا لپتاپ

پرسنلی که برای مدیریت سایت فعالیت خواهند نمود، نیاز به کامپیوتر رومیزی یا لپتاپ (مناسب کار فتوشاپی) خواهند داشت. ترجیحا بهتر است بمنظور کارهای فتوشاپی، از مانیتور بزرگ استفاده شود.

توصیه شده

پشتیبانی فنی سایت

بروزرسانی ، پشتیبان گیری

پشتیبانی فنی سایت شامل موارد مهمی همچون بروزرسانی ها، نظارت امنیتی و پشتیبان‌گیری است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه خدمات پس از طراحی از زیرمنوی طراحی سایت مراجعه نمایید.

در صورت نیاز

سئوی سایت

ورود سایت به گوگل

سئوی سایت به معنی وارد شدن به گوگل بوده و از طریق جستجوهایی که در گوگل صورت میگیرد، ورودی به سایت خواهید داشت. بدین منظور در ادامه، اطلاعات تکمیلی مربوط به نیازمندی های سئو را مطالعه فرمایید.

نیازمندی های سئو

توصیه شده

سئوی داخلی

افزونه رنک مث و اتصال به کنسول گوگل

اولین قدم برای ورود به گوگل، سئوی داخلی است. با انجام سئوی داخلی، سایت شما با کلمات کلیدی خصوصی، عنوان مقالات و محصولات وارد گوگل خواهد شد و به مرور زمان میتوانید ورودی گوگل را شاهد باشید. در سئوی داخلی اجرا شده توسط صداقت وب، محصولات و مقالات جدید بصورت اتوماتیک در گوگل فهرست میشوند.

پیشنهادی

لینک سازی اتوماتیک

پیشرفت چشمگیر سئو

لینک سازی اتوماتیک که از افزودنی‌های سئو است، بصورت خودکار کلمات کلیدی تعریف شده را به بخش های مختلف وب سایت لینک دهی کرده و تاثیر بسیار زیادی در رتبه گوگل خواهد داشت. بدین ترتیب زمان ورود محصولات و مقالات شما به گوگل سریعتر خواهد شد. پیش نیاز استفاده از این قابلیت، سئوی داخلی است.

انتخابی | بستگی به شغل و مخاطبین دارد

سئوی خارجی

مقالات، رپرتاژ آگهی و بک لینک

بمنظور دستیابی به رتبه های بالای گوگل، ورود به گوگل با کلمات کلیدی عمومی، حفظ رتبه در گوگل و سریعتر شدن فرایند دریافت ورودی از گوگل  لازم است یک تیم سئوکار بصورت مستمر کار سئوی سایت را از جنبه های مختلف مدیریت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر صفحه افزودنی‌های سئو را از زیرمنوی افزودنی‌ها ملاحظه بفرمایید.

برای ورود به دنیای

تجارت الکترونیک

آماده هستید؟

سامانه پیامکی رایگان

لطفا محدوده زمان مناسب برای تماس را انتخاب نمایید

همکاری بصورت پروژه‌ای خواهد بود

لطفا محدوده زمان مناسب برای تماس را انتخاب نمایید
لطفا زمینه همکاری را مشخص نمایید