پشتیبانی سایت

به روزرسانی و پشتیبانی سایت خود را جدی بگیرید

توضیحات این صفحه بصورت ویدئو

آموزش کارفرما و پرسنل

ویدئوهای آموزشی همراه با جلسات رفع اشکال

پس از اتمام طراحی سایت ، ویدئوهای آموزشی در دو بخش آموزش کاربردی فتوشاپ و آموزش مدیریت سایت در اختیار کارفرما قرار داده میشوند که البته در همین سایت نیز قابل مشاهده و دانلود هستند. در بخش آموزش کاربردی فتوشاپ ، کارفرما و پرسنل با نحوه کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت، اصلاح رنگبندی و در نهایت تهیه بهینه ترین خروجی تصاویر برای وب سایت را آموزش خواهند دید.

در خلال مشاهده ویدئوهای آموزشی هر زمان کارفرما و پرسنل نیاز داشته باشند جلسات رفع اشکال و تکمیلی بصورت رایگان برگزار خواهد شد. جلسات رایگان مختص کارفرمایان محترمی است که وبسایت آنها را صداقت وب طراحی کرده است. در حال حاضر امکان برگزاری جلسات رفع اشکال برای سایر افراد یا پاسخ به سوالات بدلیل حجم سفارشات میسر نیست.

در بخش آموزش مدیریت سایت نیز ، کارفرما و پرسنل با بخشهای مختلف سایت آشنا شده و پس از گذراندن دوره آموزشی میتوانند بصورت کامل فروشگاه اینترنتی را مدیریت نمایند. مدیریت سایت شامل بخش رسانه‌ها و مقالات بوده و برای مدیریت فروشگاه شامل مدیریت کامل محصولات ، سفارشات و تمام قسمتهای مورد نیاز است. همچنین برای صاحبان مشاغل مثل املاک ، آموزشی ، رستوران و سایر مشاغل ، آموزشهای بخشهای اختصاصی ارائه میگردد.

پشتیبانی سایت

بروزرسانی‌ها، نظارت امنیتی و مدیریت بکاپ‌ها

تعریف پشتیبانی سایت در سایتهای مختلف ، متفاوت بوده و هر سایتی بنا به سیاست های تعریف شده ، مفهومی از پشتیبانی سایت ارائه مینماید. بر این اساس مواردی که در صداقت وب بعنوان پشتیبانی سایت تعریف شده‌اند شامل سطوح مختلفی هستند که در ادامه بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است پشتیبانی هاست و سرور در صورتیکه از صداقت وب تهیه شده باشد همواره بصورت رایگان ارائه میگردند. این پشتیبانی شامل قطعی سایت، از کار افتادن سیستم ایمیل، مانیتورینگ آپتایم و سایر مواردی است که در سمت سرور رخ میدهد.

ضروری
مورد نیاز تمام سایت‌ها

سطح ۱ پشتیبانی سایت

هزینه ثابت ماهانه

قیمت متغیر بسته حجم اطلاعات

 • اجرای بروزرسانی‌های سایت
 • نظارت بر سرعت سایت
 • بهینه سازی بانک اطلاعاتی
 • مدیریت پشتیبان گیری سایت
توصیه شده
مورد نیاز سایت‌های فروشگاهی و مشاغل

سطح ۲ پشتیبانی سایت

هزینه ثابت ماهانه

قیمت متغیر بسته حجم اطلاعات

 • تمام موارد ذکر شده در سطح یک
 • نظارت بر امنیت سایت
 • نظارت بر فعالیت اسپمرها (هرزنامه)
 • نظارت بر وضعیت سئوی داخلی سایت
در صورت نیاز
فقط برای موارد خاص

سطح ۳ پشتیبانی سایت

هزینه ثابت ماهانه

قیمت متغیر بسته حجم اطلاعات

 • تمام موارد ذکر شده در سطوح یک و دو
 • طراحی یک صفحه فرود (لندینگ پیج) در هر ماه
 • مدیریت بنرهای مناسبتی (نوروز، یلدا و …)
 • ویرایش صفحات ثابت سایت

توضیحات بخشهای مهم پشتیبانی سایت

بروزرسانی‌های سایت:

زمانیکه برای هسته مرکزی سایت (وردپرس) ، قالب سایت و افزونه‌ها ، آپدیتی منتشر میشود ، لازم است در ابتدا از سایت بکاپ گرفته شده و در یک محیط شبیه‌ساز نصب شود. سپس آپدیت‌ها در محیط شبیه‌ساز انجام شده و پس از آن بر اساس لیست تغییرات ، بخشهای تحت تاثیر قرار گرفته در سایت، مورد بررسی و آزمایش قرار گیرند تا بعلت آپدیت دچار اختلالی نشده باشند. در برخی از مواقع ، آپدیت‌های ارائه شده مشکلاتی ایجاد میکنند که بایستی با شرکت سازنده مکاتبه کنم و درخواست ارائه آپدیت جدیدتر و رفع مشکل را داشته باشم. معمولا برای افزونه‌های خارجی بین دو ساعت تا یکهفته آپدیت رفع اشکال ارائه میشود و برای افزونه‌های ایرانی زمان بیشتری سپری میشود. لازم به ذکر است که بصورت مداوم برای بخشهای مختلف سایت آپدیت ارائه میشود و لازم است سایت بصورت مستمر تحت نظارت باشد.

مدیریت بکاپ های زمانبندی شده:

در حالت عادی اکثر شرکتهای هاستینگ بصورت رایگان بکاپ دوره‌ای ارائه میکنند که معمولا مناسب سایتهای شرکتی است اما برای سایت‌های فروشگاهی موضوع قدری متفاوت است چرا که بصورت مداوم ثبت سفارشات و خرید انجام میشود و لازم است زمانبندی کوتاه و دقیق‌تری برای پشتیبان‌گیری لحاظ شود. بدین منظور بر اساس میزان فعالیت سایت‌ها در زمانهای مختلف ، برنامه‌ریزی پشتیبان‌گیری تدوین و مورد نظارت دقیق قرار میگیرد. در صورت فعالیت بالای فروشگاه ، بکاپ‌های سمت سفارشات و خریدها در فواصل بسیار کوتاه اجرا و مدیریت میشوند. جهت بهره‌مندی از امکان مدیریت بکاپ های زمانبندی شده ، مناسب است از یک هاست دانلود (قابل ارائه توسط صداقت وب) استفاده شود. بدیهی است با داشتن قرارداد پشتیبانی، در صورت بروز هرگونه مشکل، عملیات بازیابی بکاپ بصورت رایگان و در اسرع وقت اجرا خواهد شد.

نظارت بر امنیت سایت:

بیایید واقع بین باشیم ، اگر کسی برای امنیت سایت به شما ضمانت داد ، قطعا شک کنید چرا که حتی بزرگترین شرکت‌ها در سطح جهانی با قویترین سیستم‌های امنیتی نیز دچار مشکل شده‌اند ، لذا موضوع امنیت دارای تعهد ولی فاقد ضمانت بوده و صداقت وب هیچگونه مسئولیتی در قبال بروز مشکلات امنیتی نخواهد داشت. کارفرمایان محترم در نظر داشته باشند که صداقت وب تمام تلاش خود را مبنی بر حفظ امنیت سایت خواهد کرد و از بهترین سیستم‌های امنیتی استفاده خواهد شد. بمنظور ارتقاء سطح امنیت، لازم است علاوه بر بروزرسانی مداوم سیستم امنیتی، نظارت کاملی نیز بصورت مستمر صورت گرفته تا موارد مشکوک را قبل از بروز مشکل شناسایی و خنثی کنیم. در صورت وجود قرارداد پشتیبانی (حداقل سطح یک) و تحت حمله قرار گرفتن سایت ، تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از نفوذ هکرها به کار گرفته خواهد شد و سایت در حالت مدیریت اورژانسی قرار میگیرد. در این حالت حتی الامکان سعی خواهد شد تا در روند کار فروشگاه ، اختلالی ایجاد نشود.

توضیح تکمیلی و مهم: برخی از صاحبان سایت ممکن است در نظر بگیرند که سیستم پشتیبانی سایت را بعد از چند ماه سفارش دهند. در اینصورت با توجه به جمع شدن حجم زیادی از بروزرسانی‌ها ، در زمان شروع قرارداد پشتیبانی سایت ، مبلغی متناسب با حجم آپدیت‌ها بصورت جداگانه منظور خواهد شد. همچنین در صورت افت رتبه سئوی سایت ، بمنظور برگشتن به جایگاه اولیه نیز هزینه‌ای جداگانه لحاظ میگردد. (رسیدن به جایگاه اولیه نیاز به زمان خواهد داشت و با توجه به عوامل مختلف فاقد ضمانت است). در نظر داشته باشید درج محصولات و نمونه کارها جزو هیچ یک از قراردادهای پشتیبانی سایت یا طراحی سایت نمیباشند.

طراحی های موردی

صفحات فرود ، بنرهای مناسبتی ، ویرایش صفحات ثابت

برای برخی از وب سایتها و بخصوص فروشگاه‌های اینترنتی، ممکن است در زمانهایی نیاز به طراحی مواردی مثل صفحات فرود (لندینگ پیج) ، بنرهای تبلیغاتی و مواردی از این قبیل باشد که قابل اجرا و پیاده سازی است. بر همین اساس ایجاد تغییرات در صفحات ثابت سایت بسته به حجم اطلاعات برآورد هزینه میگردد. همچنین بسته به توافق قرارداد پشتیبانی سایت (سطح ۳ پشتیبانی سایت) و مذاکرات صورت گرفته، امور طراحی‌های موردی نیز میتواند بخشی از خدمات پشتیبانی سایت لحاظ گردد.

معرفی صفحات فرود یا لندینگ پیج:

صفحات فرود یا لندینگ پیج ، صفحاتی هستند که بصورت جدا از صفحات ثابت سایت طراحی شده و تمرکز خاص روی یک یا چند محصول یا خدمات را شامل میشوند. معمولا برای استفاده از کمپین تبلیغات ایمیلی و همچنین ایجاد توجه بازدیدکنندگان سایت به محصول یا خدماتی خاص و نیز برای دریافت ورودی از گوگل به محصول یا خدمات خاصی از وبسایت، نیاز به طراحی صفحه فرود خواهیم داشت. به احتمال زیاد ایمیل های تبلیغاتی در قالب صفحات گرافیکی زیبا و جذاب را تابحال مشاهده کرده‌اید که همگی صفحات فرود هستند. صفحات فرود تاثیر بسیار مثبتی در سئوی سایت داشته و عملا زمانی تاثیر خود را نشان میدهند که سئوی داخلی در سایت اجرا شده باشد.

سامانه پیامکی رایگان

لطفا محدوده زمان مناسب برای تماس را انتخاب نمایید

همکاری بصورت پروژه‌ای خواهد بود

لطفا محدوده زمان مناسب برای تماس را انتخاب نمایید
لطفا زمینه همکاری را مشخص نمایید